O mnie / kontaktMiasta: Lublin / Wrocław / Warszawa / Europa

E-mail: orest.tabaka (małpa) gmail.com

Zawodowo tworzę filmy rysunkowe pod marką SketchMovie Orest Tabaka, gdzie poza byciem właścicielem zajmuję się kontaktem z klientem, ustaleniami oraz technicznym aspektem powstawania filmów – nagrywanie i montaż. Natomiast to fotografia jest tą pierwszą pasją, która trwa już od ponad 10 lat, więc z przyjemnością fotografuję eventy, konferencje, szkolenia. Raczej bez pozowania, tylko dokument. No czasem portretuję, ale baaardzo okazjonalnie :)

W 2009 zainspirowałem się filozofią minimalizmu, wdrażając ją błyskawicznie w życie stałem się Naczelnym Minimalistą Polski. Chwilę później zacząłem dość intensywnie podróżować po świecie z małym plecakiem – obecnie odwiedziłem ponad 30 krajów. Ale też sporo jeżdżę po Polsce, choć tu bardziej zawodowo niż turystycznie.

Do dziś czasem (już rzadziej, bo własna firma wciąga) występuję na konferencjach w roli mówcy inspiracyjnego, mówiąc właśnie o minimalizmie, podróżowaniu, budowaniu własnego stylu życia. Wystąpiłem w wielu stacjach telewizyjnych czy radiowych (TVN, TVP2, Polsat News, Polskie Radio Czwórka, Trójka, Radio ZET itd.) a także na wielu konferencjach (np. TEDxWSB, TEDxLublin, Charmsy Biznesu 2014, Wenusjanki, MediaFun LAB itd.) jako gość, opowiadając o tym wszystkim i pokazując inny sposób na swoje życie.

Staram się uskuteczniać podejście work hard, play hard… czasem jest bardziej work, czasem bardziej play :)